מלח נתרן כלוריד יבש לנשימה - מנורות מלח וחדרי מלח של חברת נפלאות המלח - הרצאה לקהל 

חברת נפלאות המלח עוסקת מזה 17 שנה בתחום המלח לנשימה.

החברה מייצרת בקיבוץ ברקאי חדרי מלח ומנורות מלח טיפוליות.

במשך 17 שנה משרתת נפלאות המלח אלפי לקוחות עם בעיות נשימה ואף אוזן גרון, אלרגיות, חולי סרטן, ילדים ומבוגרים המדווחים על שיפור מהותי במצבם הקליני כתוצאה מהשימוש במנורות המלח וחדרי המלח.

הלקוחות קוראים למנורת המלח - "קסם שמשנה חיים ".

לעומת זאת, עולם רפואה והמדע, לא התייחס ברצינות לטיפול זה ושלל את הטיפול במלח יבש והכל משום שלא היה הסבר מדעי מה בעצם גושי מלח עושים, מהם פולטים לחלל האוויר ומה חודר למערכת הנשימה.

המדענים אשר בדקו את תחום המלח היבש לנשימה חיפשו וערכו ניסויים להוכחת הימצאות יונים בחלל האויר אשר נפלטים (לדעתם) מגושי המלח.

בכל הניסויים שנערכו לא נמצאו יונים של נתרן ושל כלור בחלל האוויר.

מסקנתם של החוקרים - המדענים - היתה כי דבר לא נפלט מגושי המלח ולפיכך פרסמו כי הטיפול במלח יבש הינו אחיזת עיניים במקרה הטוב ובמקרה הרע - שרלטנות לשמה.

אצטט ממאמר שכתב ד"ר גל חיימוביץ ממכון דוידסון (מכון ויצמן למדע). שם המאמר: "האם מנורות מלח מסלקות חיידקים, עוזרות לחולי אסטמה ויוצרות תחושה של שלווה ורוגע, כפי שנטען? ובכן, אחד משלושה זה לא רע"

"מנורות מלח נמכרות על ידי חברות רבות כפתרון קסם לשלל מחלות, החל מבעיות נשימה ונדודי שינה וכלה בלחץ דם גבוה והתקפי לב. אך אין כל ביסוס מדעי לטענה שהן מסייעות בטיפול בבעיות האלו.

המנורת האלה הן לא יותר מגוש מלח שולחן במשקל כמה קילוגרמים ובתוכו מנורה. החברות המוכרות אותן מצהירות בדרך כלל שהמלח מגיע מ"מכרות במזרח אירופה" או מההימלאיה. הטענה העיקרית המועלית לגבי מנורות המלח היא שהחום המופץ מהמנורה גורם לגוש המלח לפלוט חלקיקים בעלי מטען חשמלי (בדרך כלל מטען שלילי, אם כי לפעמים מצוין מטען חיובי) לאוויר החדר, למשל בעזרת רסיסי מים מהאוויר"

"הטענות הללו אינן נכונות (אולי למעט הטענות לתחושת שלווה ורוגע), בעיקר משום שמנורות המלח אינן מייצרות באמת חלקיקים טעונים. ג'ק בושאמפ (Beauchamp) מאוניברסיטת קאלטק, כימאי ומומחה לחלקיקים טעונים באטמוספרה שפיתח מכשור לזיהוי חלקיקים כאלו, בדק את הנושא. בושאמפ וצוותו בחנו מנורת מלח תחת מכשיר המגלה חלקיקים טעונים באוויר. לדבריו, "בדקנו חלקיקים במנורה כשהיא כבויה ולא מצאנו כלום. הדלקנו את המנורה וחיפשנו חלקיקים טעונים שלילית. חיפשנו גם חלקיקים טעונים חיובית [...] אבל לא מצאנו כלום."

"ולבסוף, מכיוון שמנורות מלח אינן באמת משחררות חלקיקי מלח טעונים לאוויר, מובן שהן אינן תורמות למאגר המלחים והמינרלים לגוף, אלא אם כן, כמובן, מלקקים את המנורה (לא משהו שהיינו ממליצים).

לסיכום, מנורת מלח אינה מייצרת חלקיקים טעונים, וגם אם הייתה עושה כן – אין הוכחה שחלקיקים אלו אכן משפרים את הבריאות. אבל מנורות המלח בהחלט יכולות להשרות אווירה נינוחה ורגועה בזכות היותן, ובכן, מנורות יפות המפיצות אור אדמדם-כתום נעים."

להזכירכם, מאמר של ד"ר גל חיימוביץ, מדען מכון ויצמן...

מה נאמר אנחנו, ההדיוטות, אחרי שדוקטורים מדענים כל כך מכובדים כותבים מאמרים שכאלו?

על בסיס מאמרים שכאלו, הרופאים שללו את הטיפול במלח יבש.

ובכן אגלה לכם סוד ובתנאי שלא תגלו לאף אחד!  (רק תכתבו בפוסטים ותפיצו לכל עבר) 

כל העובדות המדעיות הללו הינן קשקוש במקרה הטוב וטיפשות וחוסר הבנה במכלול חוקי הכימיה והפיזקה במקרה הטוב.

ואסביר :

מלח יבש לנשימה זהו שם גנרי לכל סוגי המלח, בעצם קיימים שני סוגי גושי מלח בעולם - מלח ממכרות המלח באירופה שצבעו לבן / אפור והוא עשויי ממלח נתרן כלוריד (סודיום כלוריד) ומלח מההימאליה שברובו הוא בצבע ורדרד אך גם קיים מלח אפור כהה על גבול השחור והוא עשוי מאשלגן כלוריד.

אלו שני סוגי מלח ששונים לחלוטין אחד מהשני.

מלח נתרן כלוריד ובשמו במדע הרפואה "סודיום כלוריד" - סופח לחות, מים, בעוד מלח אשלגן כלוריד אינו סופח מים!

מלח אשלגן כלוריד - זהו המלח בים המלח, שידוע שהוא מעולה לבעיות עור כגון מחלת הפזוריאזיס, אך האם שמעתם שביקור בים המלח טוב לנשימה? לא! 

מלח אשלגן כלוריד לא טוב לנישמה, לא עושה דבר במערכת הנשימה ויתרה מזו, לו היו נפלטים מולקולות אשלגן וחודרים למערכת הנשימה המדובר בחומר שהוא רעיל בכמויות גדולות יחסית למערכת הנשימה!

ד"ר גל חיימוביץ, המדען המהולל ממכון ויצמן, נמנע מלציין כי הניסויי שהוא מצטט של ד"ר ג'ק בושאמפ נערך על מלח הימאליה, ורדרד, שהוא אשלגן כלוריד!

עכשיו קצת היסטוריה - יעילותו של מלח נתגלתה למין האנושי לפני אלפי שנים, כאשר האדם צד לצורך מחייתו והצייד היה מתקלקל לאחר מספר ימים.

יום אחד, שם האדם מלח על הציד וראה כי טוב, המלח הפסיק להתקלקל והחל להישמר, כך הבין האדם כי ניתן לשמר מזון במלח היות והמלח מונע קילקול הבשר, היום אנו יודעים כי המלח (נתרן כלוריד) מתפרק ליונים במגע עם הבשר, ויונים הכלור מונעים מחיידקים להתפתח.

כאשר התגלו מרבצי המלח התת קרקעיים באירופה (שהם בעצם ימה שהתיבשה) שמו לב כי הכורים במכרות המלח, חזקים יותר מבחינת מערכת החיסונית וכי הם חולים הרבה פחות במחלות ריאה.

כך התחיל  מדע הטיפול במלח במערות המלח באירופה אשר התפתח למדע "הלותרפיה"

מה הרפואה יודעת בעניין מלח נתרן כלוריד - סודיום כלוריד?

מי מלח!

מי מלח שזה בעצם תמיסת מלח סודיום כלוריד מומלצת ע"י הרופאים לטיפול במגוון בעיות בריאותיות.

בתחום האף אוזן גרון - למניעת דלקות, בפה, באף , למניעת נזלת, לפתיחת "הנשימה" כאשר הכל סתום, לדלקות שיניים ודלקות חניכיים, ולמגוון מחלות ריאתיות כגון : אינהלציה של תמיסת מלח לאסטמה, ברונכוליטיס, סי או פי די, ועוד מחלות ריאה.

צוות רופאים ישראלים בשם ד"ר אביגדור מנדלברג (לשעבר מנהל יחידת ריאות ילדים בית חולים וולפסון ) ופרופ ישראל עמירב - ביצע מחקר קליני על התועלת בשימוש באינהלצית מלח בקרב ילדים במחלות ריאה ועל בסיס המחקר שלהם , הטיפול בתמיסת מלח (סודיום כלוריד) אינהלציה הפך להיות טיפול נוהג בעולם בילדים.

הרופאים הללו נחשבים האורים והתומים בתחום טיפול זה, הנקרא טיפול ביצירת סביבה היפרטונית (מליחה) בריאות ובמערכת הנשימה, בארץ ובעולם כולו!

מדהים! שימוש בתמיסת מלח הוכחה כיעילה באלפי מחקרים רפואיים בשימוש באינהלציה לטובת האדם.

אולי בשל עובדה זו, חיפשו המדענים יונים בחלל האויר בשימוש במלח יבש.

שכן, כאשר אנו מייצרים תמיסת מלח - אנו מכניסים מולקולות מלח NACL למים אשר נהפכים ליונים כלור שלילים CL- וליוני נתרן חיובים NA + 

רק בעיה אחת!

שינויי זה נעשה במים, נוזל, באוויר אין לנו מקרים (למעט מקרים נדירים של ערפל כבד) של 100 אחוז לחות בציפות גבוה, ובלחץ אשר יגרום להליך יוניזציה זה.

באוויר החופשי, גם כאשר אתם במכרות המלח, לא יהיו יונים כי לא היו יונים ולא יהיו יונים!

וכאן נשאלת השאלה שהמדענים היו אמורים לשאול עצמם: אם אין יונים, מה בכל זאת ישנו?

שאלה זו הציקה מאוד לחברתנו, במיוחד בתחילת מגפת הקורונה, ראינו במשך השנים כי המשתמשים במנורות המלח שלנו, חולים הרבה פחות בשפעת , הכיצד?

בחודש אפריל 2020 ביצענו סקר בקרב 1500 משתמשים שרכשו המנורה אחרונים ובדקנו מי מהם חלה בקורונה. התוצאה: אף לא אחד מהנשאלים ציין כי חלה בקורונה!

הכיצד?

השקענו מאות שעות חשיבה, התיעצנו עם מומחים, כימאים, פיזקאיים וגם עם הד"ר אביגדור מנדלברג.

המסקנה של כולם היתה שבוודאות משהו נפלט לחלל האויר, משום שראינו שיפור קליני בקרב משתמשים.

הד"ר מנדלברג, ביקש מנורת מלח טיפולית ולאחר מספר ימים שלח לנו מייל בו הוא מציין שאין לו ספק שהמנורה עובדת ופולטת משהו לאוויר, שכן, אישתו הפסיקה לנחור לאחר שני לילות של שימוש במנורת המלח הטיפולית שלנו!

אז מה זה המשהו הזה? איך נגלה? איזה ניסויי נבצע? באילו מכשירים נשתמש?

מה היא "המסה" הנפלטת ממנורות המלח של חברת נפלאות המלח אשר גורמת לשיפור קליני במצבם של חולים במחלות שונות ומה "המסה" הזו עושה?

לא אבזבז את זמנכם על תיאור 4 חודשי הניסויי, שנערך בהדרכת ד"ר דוב רייכמן, כימאי ויזם מוכר ..

הניסויי נערך בשיתוף יחידת ההדמיה של בית החולים תל השומר, מסר, מר גיל עובדיה

מר ירון קאופמן - הטכניון, פקולטה לכימיה , יחידת מיקרוסקופיה מדעית

ובעיקר ע"י הד"ר עינת זלינגר, מנהלת המחלקה למיקרוסקופיה בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העיברית אשר גם ערכה את דו"ח הניסויי.

הניסויי הסתיים בחודש ספטמבר 2020, ותוצאותיו:

לראשונה בעולם הוכח כי מנורת המלח הטבעית של חברת נפלאות המלח, העשויה מנתרן כלוריד, פולטת מולקולות מלח בגודל ננומטרי לחלל החדר.

בנוסף הוכח כי מולקולות המלח נתרן כלוריד, חודרים למערכת הנשימה של המשתמשים (כבר לאחר 8 שעות שימוש ראשוני) והם יוצרים בריאות סביבה היפרטונית (מליחה) ויונים נתרן ויוני כלור!

ובכן החשיבות הינה עצומה שכן פעם ראשונה שהוכח שניתן ליצור סביבה מליחה בריאות האדם בשימוש בשאיפת מלח יבש מסוג נתרן כלוריד

כמו כן - פעם ראשונה בעולם שניתן הסבר ליעילות חדרי המלח ומנורות המלח נתרן כלוריד של חברת נפלאות המלח ומדוע הן יעילות לטיפול קליני באדם

והמשמעות הגדולה היא - שניתן לטפל בשאיפת מלח יבש במגוון בעיות רפואיות ראתיות ודלקתיות אם בחלל הריאות, אם במערכת האוזניים או באף.

וכן - שפתאום נפתח ענף טיפולי חדש קליני באמצעות שאיפת מלח יבש נתרן כלוריד (סודיום כלוריד) והוא אישוש המערכת החיסונית של הגוף למניעת הידבקות בפתוגנים (שפעת, שחפת, וכן קוביד 19)

למעשה, בתחום הרפואה באף אוזן גרון, פה, ריאות ומערכת חיסונית סימפטומים אלרגיות למיניהם - ניתן לטפל במחלות ואף למנוע היווצרות מחלות כע"י שימוש במנורת מלח טיפולית ו/או חדר מלח ו/או שאיפת אבקת מלח יבש נתרן כלוריד (סודיום כלוריד) אבקה מיוחדת לטובת בריאות האדם.

 

קראו את המלצות הלקוחות והצטרפו לעשרות האלפים ששינו את איכות חייהם וחיי משפחתם 

מנורת מלח טבעית טיפולית 13 ק"ג