מחלות אוטואימוניות הן קבוצה גדולה של מחלות שנגרמות בשל תקלה במערכת החיסון, שבה תאיה תוקפים את הגוף ללא סיבה. מתקפה זו, שניתן לדמותה לצבא שיורה על כוחותיו, מתרחשת באמצעות ייצור נוגדנים עצמיים וחלבונים מעוררי דלקת (ציטוקינים) נגד רכיבים של הגוף. כך, היא גורמת לדלקתיות ולהרס של תאים, רקמות ואיברים.

לעתים מחלה אוטואימונית פוגעת רק באיבר אחד, כגון בלוטת המגן (תירואידיטיס), תאי עצב (טרשת נפוצה) או המעי (קרוהן); ולעתים היא פוגעת בכמה איברים (מחלה רב־מערכתית), דוגמת זאבת/ לופוס ותסמונת הנוגדנים האנטי-פוספוליפידים (שבהן מתפתחים נוגדנים עצמיים נגד תאים או מרכיבים בממברנת התא).

עד כה אופיינו למעלה מ-100 מחלות אוטואימוניות וכ-10% מהאוכלוסייה לוקים בהן. רבות מהן שכיחות יותר בנשים (למשל זאבת מאובחנת אצלן פי תשעה מגברים). ייתכן שהדבר נעוץ בהבדלים משמעותיים שנמצאו בין מנגנוני מערכת החיסון של המינים, חלקם קשורים בהורמונים הנשיים אסטרוגן ופרוגסטרון וחלקם גנטיים (קשורים בכרומוזום המין X).

מחלות אוטואימוניות שמנורת המלח מקלה עליהן

מחלה תסמינים
טרשת נפוצה קושי בהליכה, עייפות, חולשה, קואורדינציה לקויה, תחושת נימול או זרמים, בעיות ראייה
דלקות פרקים כאבים ונפיחות במפרקים, עייפות, נוקשות במפרקים בבוקר
זאבת (לופוס) פריחה על הפנים, כאבי מפרקים, עייפות, פגיעות באיברים פנימיים
פסוריאזיס פריחה עורית קשקשית, גרד, כאבים
אסטמה של העור גרד, עור יבש וסדוק, אדמומיות, שלפוחיות
פיברומיאלגיה כאבי שרירים ומפרקים, עייפות כרונית, בעיות שינה, תחושת נימול
אלרגיות נשימתיות נזלת, גרד באף ובעיניים, שיעול, קשיי נשימה

כיצד מנורת המלח הטיפולית מקלה על מחלות אלו?

מנורות המלח של חברת נפלאות המלח עשויות ממלח נתרן כלוריד (NaCl). כאשר החולה משתמש במנורת המלח טיפולית טבעית הוא שואף מולקולות מלח בגודל ננומטרי אשר חודרות למערכת הנשימה של האדם ובמערכת הנשימה המלח מתפרק ליונים של היסודות נתרן וכלור (Na ו-Cl).

הכלור הינו יסוד אשר מעורב בכל המערכות האנטידלקתיות בגוף האדם ומאיץ ומגביר את הפעילות האנטי דלקתית בגוף. פעילות זו מתגברת ככל שמשך השימוש גדל ועל ידי כך הפעילות האנטידלקתית של הגוף מתעצמת ומטפלת באופן טבעי בכל התופעות הדלקתיות שנגרמות בשל המחלות האוטואימוניות.

חוות דעת של לקוחות

מספר סידורי שם הלקוח חוות דעת
1 שמחה מזרחי "תודה על שירות אדיב מאוד ומהיר!! הבן שלי בן 18 עם אלרגיות קשות ועכשיו עם המנורת מלח שלך האלרגיות פחתו משמעותית. שוב תודה רבה!!"
2 ציפי איצקוביץ "חייבת לשבח ולהלל על השירות שלכם... ועל התוצאות המדהימות של השימוש במנורה. תודה רבה."
3 צילה חורש "רכשתי לפני כחודש מנורת מלח 13-16 קג בידיעה שניתן לקבל החזר. לאחר כשבועיים וחצי חזרתי לנשום מהאף והפסיקו לומר לי שאני מצוננת כל הזמן."
4 אורן סנדריי "אם כבר קונים מנורת מלח זה רק מכם!! איכותית ומועילה והכי חשוב מקורית."
5 יסמין קסב "עושה פלאות !! מומלץ מאוד!!"
6 Elior Sharon "תודה רבה על המוצר, בהחלט שינוי מרענן , ללא משאף כבר שבועים."
7 מאיר פ "השיפור לא אחר לבוא בחלוף יממה אחת... כן כן גם אני הייתי מאוד סקפטי אבל המציאות מדברת ומוכיחה שאכן המוצר עוזר וזה שליח טוב."
8 זיו גליבוב שלוש "חייבת לציין שהמנורה עוזרת, יש לי ילד בן 2 וילדה בת חצי שנה שסובלים מנזלת וברונכוליטיס כרוני, השיפור ניכר תוך יומיים."
9 דניאל פדידה "הדבר הכי טוב שקניתי לילדה שלי. מומלץ ושווה כל שקל!!!"
10 דויד הדר "הילד חזר לישון לילה שלם אחרי שבוע וחצי הרגשנו ממש שיפור בנשימה."

כיצד לבחור מנורת מלח טיפולית?

מנורות נפלאות המלח באות בגדלים שונים. ההבדל בין הגדלים השונים של מנורת המלח הטיפולית (7-20 ק"ג) הוא בכמות המולקולות הנפלטות בעת ההפעלה אשר משפיעות על יעילות הטיפול. לדוגמא, מנורה של 7 ק"ג פולטת בשעת טיפול כ-25% ממולקולות ממנורה של 20 ק"ג.

סיכום

המלח נתרן כלוריד (NaCl) בשאיפה יבשה למערכת הנשימה ולריאות של החולים מקל באופן דרמטי על תסמיני המחלות האוטואימוניות ומקל על חייהם של החולים במחלה. השימוש במנורת המלח משנה את חייהם של חולים רבים ומשפר את איכות חייהם בצורה משמעותית.

מקורות מדעיים:

  1. Kleinewietfeld, M., et al. (2013). "Sodium chloride drives autoimmune disease by the induction of pathogenic TH17 cells." Nature, 496(7446), 518-522.
  2. Hucke, S., et al. (2016). "Dietary salt promotes neuroinflammation by Th17 cells in central nervous system autoimmunity." Journal of Clinical Investigation, 126(12), 4472-4486.
  3. Monteleone, G., et al. (2017). "High salt diet aggravates colitis by regulating the activation of pro-inflammatory pathways in the gut." Clinical Science, 131(21), 2283-2297.

מנורת מלח טבעית טיפולית 13 ק"ג